Grup i organizuar – Dubrovnik

Grup i organizuar – Dubrovnik

price from €99 Eur
Programi i ditëve të qëndrimit si në vazhdim:

Dita e parë

Nisja nga Tirana me autobus. Ndalese dhe vizite qytetit te vjeter te Budves, nje qytet 2500 vjecar, me tradite, kulture dhe histori te pasur. Karakterizohet nga plazhe fantastike, te pasur me rere dhe me shetitore mjaft te bukura per kembesore dhe nje
arkitekture Mesdhetare. Eshte i njohur gjithashtu si “qyteti teater”, per faktin se cdo vit organizohet festival i hapur dhe festa e Mimozes.
Nisja per ne Dubrovnik dhe akomodimi ne hotel. Darka ne hotel

Dita e dytë

Mengjesi ne hotel.Fillimi i turit ne Dubrovnik. Nisja për në Qytetin e Vjetër, ku do të vizitohen muret e Kalasë, muzeu i Marinës, Akuariumi si dhe Katedralja e Dubrovnikut me Thesarin e saj te famshem. Gjate levizjes neper rruget e qytetit te vjeter ju do te njiheni me kulturen dhe historine. Dubrovniku eshte cilesuar si “Perla e Adriatikut”. Shetitja perfshin viziten ne Manastirin Franciskan me farmacine me te vjeter ne Europe.Dreka e pavarur.Pasdite e lire per shetitje opsionale.Akomodimi ne hotel. Darka ne hotel.

Dita e tretë

Mengjesi ne hotel. Gjate rruges per ne kthim do te vizitohet qyteti i Cavtatit – Epidaurumi i lashte, i cili eshte nje qytet dhe port ne pjesen jugore te Zupa Bay, 20 km ne juglindje te Dubrovnikut, dhe ka nje popullsi prej 2000 banoresh. Cavtat eshjte nje qytet shume atraktiv per turistet, pasi karakterizohet nga nje klime e shkelqyer, gjelberim i jashtezakonshem dhe
nje bregdet i mrekullueshem.Vizite ne qytet. Dreka do te kalohet ne menyre te pavarur ne Tivat.Shopping ne qendren tregtare te qytetit.Mberritja ne Tirane

Cmimi perfshin:
–  Udhëtimi me  midibus turistik
– Akomodimi 2 netë në hotel me 4*
– Mëngjeset dhe darkat për ditët e qëndrimit

– Shëtitjet e përshkruara më sipër

Periudha: 08- 10 Mars

Hoteli: Grand Park Dubrovnik