Stamboll 26-29 Tetor 269 Eur

26 Tetor  2017
Nisja me avion nga Tirana ora 17.00 . Mberritja ne Stamboll ora 19.55. Prezantimi me guiden . Akomodimi dhe darka ne hotel

27 Tetor  2017
Mengjesi ne hotel. Dite e plote vizitash. Shetitja fillon me nje vizite te Pallatit te Dollmabahce i ndertuar ne shekullin e 19 dhe nje nga pallatet me madheshtore ne bote, perdorur si rezidence e sulltaneve te fundit te Perandorise, Hipodromi, skene e garave bizantine te atletikes apo festimit te fitoreve dhe aktiviteteve politike, Sultan Ahmet camii(Xhamia Blu), e famshme per 20,000 pllakeza blu mozaik nga Iznik, kishen e Haghia Sophia(Shen Sofia), nje nga mrekullite e botes se lashte, ndertuar ne 536 pas vdekjes se Krishtit nga Perandori Justinian, e kthyer ne xhami ne 1453 dhe tani ne muzeum , Topkapı Palace (Muze) me pamje mahnitese te detit te Marmarase , Bosforit dhe Bririt te Arte, ndertuar ne nje nga 7 kodrat e Stambolllit, vendbanim i sulltaneve per 400 vjet. Ketu do t‘ju jepet mundesia e njohjes se mrekullive te arkitektures moderne dhe asaj bizante qe perbejne nje nga magjite e stilit Otoman. Pagese extra Darke me muzike ne  Gar Music Hall.

28 Tetor  2017
Mengjesi ne hotel. Paradite shetitje me jaht ne Bosfor , ngushtica qe ndan dy kontinentet dhe qe mban emrin e Ijos. Do vizitojme Lagjen Uskudar , Kulla e Vashes, Kodra e te Dashuruarve , Ura e Bosforit , Pazari i Madh . Darka ne hotel

29 Tetor  2017
Mengjesi ne hotel.Kohe e lire per shetitje ne qytet dhe shopping. Kthimi per ne Tirane ora 22:00
Ne cmim perfshihen:
-Udhetimi me Pegasus Airlines
-3nete akomodimi ne Hotel 4* zona historike
-Mengjesi & Darka
-Transferta aeroport – hotel -aeroport
-Guida turistike si ne program ( hyrjet ne muzeume jane ekstra ) , shetitja ne Bosfor

*Agjensia merr persiper te respektoje gjate realizimit te programit VENDIM Nr.65, datë 21.1.2009 PËR KONTRATAT E PAKETAVE TË UDHËTIMIT