Stamboll 29 Dhjetor – 01 Janar 499 Eur

29 Dhjetor 2018
Nisja me avion nga Tirana ora 08.40 . Mberritja ne Stamboll ora 12.20. Prezantimi me guiden .  Akomodimi ne hotel  dhe pas dreke vazhdojme me vizite te Sheshit Taksim me zbukurimet tradicionale te festave te fundvitit.

30 Dhjetor 2018
Mengjesi ne hotel.  Shetitja fillon me nje vizite te Pallatit te Dollmabahce i ndertuar ne shekullin e 19 dhe nje nga pallatet me madheshtore ne bote, perdorur si rezidence e sulltaneve te fundit te Perandorise, Hipodromi, skene e garave bizantine te atletikes apo festimit te fitoreve dhe aktiviteteve politike, Sultan Ahmet camii(Xhamia Blu), e famshme per 20,000 pllakeza blu mozaik nga Iznik, kishen e Haghia Sophia(Shen Sofia), nje nga mrekullite e botes se lashte, ndertuar ne 536 pas vdekjes se Krishtit nga Perandori Justinian, e kthyer ne xhami ne 1453 dhe tani ne muzeum , Topkapı Palace (Muze) me pamje mahnitese te detit te Marmarase , Bosforit dhe Bririt te Arte, ndertuar ne nje nga 7 kodrat e Stambolllit, vendbanim i sulltaneve per 400 vjet. Ketu do t‘ju jepet mundesia e njohjes se mrekullive te arkitektures moderne dhe asaj bizante qe perbejne nje nga magjite e stilit Otoman.

31 Dhjetor 2018
Mengjesi ne hotel. Shetitje me jaht ne Bosfor , Lagjia Uskudar , Kulla e Vashes ,Kodra e te Dashuruarve per te shijuar panoramen e Stambollit nga kodra me e larte e tij , kalimi nga Ura e Bosforit .
Darka festive ne hotel me muzike dhe pije pa limit, mundesi argetimi per te gjitha moshat.

01 Janar  2019
Mengjesi ne hotel. Dite e lire per vizita apo  shopping. Ora 19.55 kthimi per ne Tirane .

Ne cmim perfshihen:
-Udhetimi me Turkish Airlines
-3nete akomodimi ne Hotel 5*
-Mengjesi
-Darka e Vitit te Ri
-Transferta aeroport – hotel -aeroport
-Guida turistike si ne program ( hyrjet ne muzeume jane ekstra ) , shetitja ne Bosfor

 

*Agjensia merr persiper te respektoje gjate realizimit te programit VENDIM Nr.65, datë 21.1.2009 PËR KONTRATAT E PAKETAVE TË UDHËTIMIT