Stamboll 27 – 29 nentor 259 Eur

27 nentor 
Nisja me Pegasus Airlines  nga Tirana ora 02.45. Mberritja ne Stamboll ora 06.20. Prezantimi me guiden. Transferta per ne hotel, gjate rruges bejme nje ndalese tek  camlica Hill (Kodra e te Dashuruarve) me pamje mahnitese te detit te Marmarase dhe Bririt te Arte. Akomodimi ne hotel  dhe pas dreke vazhdojme me shetitje me jaht ne Bosfor, ngushtica qe ndan dy kontinentet dhe qe mban emrin e Ijos, Lagjen Uskudar, Kulla e Vashes, me pas do te vizitojme pazarin e mbyllur dhe Sheshin Taksim.

28 nentor
Pas mengjesit fillojme vizitat ne qytet, Pallatit te Dollmabahce i ndertuar ne shekullin e 19 dhe nje nga pallatet me madheshtore ne bote, perdorur si rezidence e sulltaneve te fundit te Perandorise hipodromi, skene e garave bizantine te atletikes apo festimit te fitoreve dhe aktiviteteve politike, Sultan Ahmet camii (Xhamia Blu), e famshme per 20,000 pllakeza blu mozaik nga Iznik, kishen e Haghia Sophia(Shen Sofia), nje nga mrekullite e botes se lashte, ndertuar ne 536 pas vdekjes se Krishtit nga Perandori Justinian, e kthyer ne xhami ne 1453 dhe tani ne muzeum, Topkapı Palace (Muze), vendbanim i sulltaneve per 400 vjet. Ketu do t‘ju jepet mundesia e njohjes se mrekullive te arkitektures moderne dhe asaj bizante qe perbejne nje nga magjite e stilit Otoman. Sipas deshires darke me pagese ekstra ne Gar Music Hall.

29 nentor
Mengjesi ne hotel. Dite e lire per vizita opsionale ose shopping .Ora 21.40 kthimi per ne Tirane. Mberritja ne Tirane ora 21.30

Ne cmimin 259 Eur/person ne dhome dyshe  perfshihen:

– Udhetimi me Pegasus Airlines
– 2 nete akomodim ne hotel 4*
– Mengjesi
– Transferta aeroport – hotel – aeroport
– Guida turistike si ne program, shetitja ne Bosfor

 

 

*Agjencia merr persiper te respektoje gjate realizimit te programit VENDIM Nr.65, datë 21.1.2009  PËR KONTRATAT E PAKETAVE TË UDHËTIMIT