Paris 29Prill-02Maj 499 Eur

29Prill
Nisja nga Tirana (Rinas ) me fluturimin direkt per ne Paris ora 10.25 . Mberritja ne Paris (Orly) ora 13.15.  Transferta dhe akomodimi ne hotel . Pasdite e lire per shetitje ne zonen e Montmartre, streha e artisteve bohemiane qe prej Belle Epoque dhe vazhdon edhe sot te mireprese artiste dhe turiste nga e gjithe bota,  Sacre Coeur ,  Moulin Rouge , per te vazhduar  me pas me harkun e Triumfit , Kopshtin e Tylerive dhe Champse Elysees, qe kryeson listen e bulevardeve me te bukur ne bote dhe perfundon ne Place de la Concorde , me  obeliskun nga Luxor (Egjipt) dhe rroten panoramike.  Darka e lire.

30Prill
Mengjesi ne hotel . Ora 9.00 fillimi i nje dite te plote me vizita ne Pallatin Invalideve, Varrin e Napoleonit,  Kulla Eiffel, emri is e ciles vjen prej  inxhinierit qe e projektoi dhe realizoi, Gustave Eiffel,  Pallati dhe Kopshti i Luksemburgut ndertuar si residence nga gruaja e mbretit Henry IV i Frances, pas vdekjes se tij , me kopshte me gjelberim, statuja dhe shatervane , Panteon ,  Katedralja e Notre Dame , nje kryeveper e arkitektures gotike etj.  Turi zgjat rreth 5ore . Pasdreke opsionale vizite e Keshtjelles Versajes ( orari i vizitave deri ne 17.30).

01Maj
Mengjesi ne hotel . Vizite e Muzeut te Louvre , me i madhi ne bote dhe njekohesisht monument historik per Paris , Pallatit Mbreteror , vepra me e rendesishme arkitektonike , Pallati Garnier ndryshe Opera Garnier dhe Galeritë Lafayette,  qe pervec blerjeve behet vazhdimisht edhe vend i realizimit te sfilatave te ndryshme te modes. Ne darke opsionale ngjitje ne katin e 13 te Kulles Eiffel per te shijuar Parisin me shkelqimin e dritave te panumerta , qe vene me ne pah madheshtine e nje qyteti te zhvilluar me perspektive qe ne fillimet e veta.

02Maj
Transferta per ne aeroport . Ora 07.10 kthimi per ne Tirane .

PERFSHIHEN:
– Udhetimi me avion
– 3nete akomodim hotel me 4* ne Paris Mercure Montmartre
– Mengjesi
– Transfertat dhe shetitjet me autobuz turistik
– Guida turistike sic pershkruhet ne program ( hyrjet ne monumente dhe muzeume dhe lundrimi me anije eshte me pagese ekstra 11-15Eur perafersisht secila)

DOKUMENTACION:
-Udhetohet pa vize me pasaporte biometrike

*Agjensia merr persiper te respektoje gjate realizimit te programit VENDIM Nr.65, datë 21.1.2009  PËR KONTRATAT E PAKETAVE TË UDHËTIMIT