Korfuz 3dite – 135 Eur

corfu-31729-12

Dita e pare :
Nisja nga Tirana ora 06.00. Udhetimi per ne Igoumenitse per te arritur imbarkimin e tragetit te ores 15.00. Gjate rruges ndalesa te shkurtra .Udhetimi per neCorfu 45min-1ore.Mberritja ne Korfu. Transferta per ne hotel Alexandros 4yje. Mbasdite e lire per te pushuar ose shetitje . Darka ne hotel.

Dita e dyte :
Mengjesi ne hotel. Fillimi i vizitave ne qytet me shoqerues 4-5ore. Ndalesa jone e pare do jete tekAchilleionPalace, e ndertuar posacerisht per Perandoreshen Elizabeth te Austrise (Sissi). Ketu mund te shijojme kopshtet e mrekullueshme , statujen e Akilit dhe te sfiduesit si dhe sende personale te Perandoreshes. Me pas do te vazhdojme per ne Kanoni per te pare ishullin e Mouse, qytetin e Korfuzit, kishen e Saint Spyridon dhe qytetin e vjeter me rrugicat e ngushta, fortesen Veneciane dhe Esplanade.
Dreke e lire ose ne hotel. Pasdite e lire. (29EUR/person) Ne darke e organizuar ne nje nga tavernat me te famshme te Korfuzit, qe perfshin darke me gatime dhe kercime  tradicionale. Kjo mundesi unike na ofron nje atmosfere tipike Korfiote, ku ju mund te provoni dhe kerceni Zorba .

Dita e trete:
Mengjesi ne hotel. Ora  08.30 nisja nga hoteli per te bere udhetimin me traget Korfuz-Igoumenitse.Vazhdimi i rruges per neTirane.

Cmimi 135 €/person ne dhome dyshe perfshin:
-2 nete akomodim ne hotel 4yje
-Mengjes dhe darke
-Transport
-Bileta e tragetit
-Guida sic pershkruhet ne program

Cmimi eshte i vlefshem per periudhen nga Tetor-Maj

*Agjensia merr persiper te respektoje gjate realizimit te programit VENDIM Nr.65, datë 21.1.2009  PËR KONTRATAT E PAKETAVE TË UDHËTIMIT