Budapest 30Dhjetor-02Janar 449Eur/person

 

30Dhjetor17 . Nisja nga Tirana ora 18.20 dhe mberritja ne Budapest ora 19.50 . Transferta dhe akomodimi ne hotel ne zonen e Pest .

31Dhjetor17. Mengjesi ne hotel. Fillojme vizitat ne Budapest me vizite Keshtjelles se Vajdahunyad , Bulevardin e Andrasit , Sheshin e Heronjve me Monumentin e Millenium , Ndertesen e Parliamentit dhe Ishullin e Margareth  , me kopshtet , shetitoret per kembesoret , pishina me ujera termale , shatervane me muzike etj. Turi perfundon  tek  Bazilika e St. Stephen , ndertuar ne nder te Mbretit te I te Hungarise. Tek sheshi perballe bazilikes organizohet ne kete periudhe edhe tregu/panairi  i Krishtlindjeve,  me punime artizanale , embelsira dhe gatime tradicionale .

01Janar18. Mengjesi ne hotel. Vazhdojme me vizita ne pjesen e Budes , per te vizituar Keshtjellen e Budes , nje kompleks masiv i stilit Barok , rezidence e mbreterve Hungareze i realizuar ne vitit 1265,  Bastionin e Peshkatareve (Fisherman),  e ndertuar mbi brigjet e lumit Danub,  Kisha e Mattias, e ndertuar ne stil Gotik ,ne zemer te Keshtjelles se Budes ,  Citadel , fortifikate e ndertuar ne maje te kodres Gellert , Ura Elisabeth , etj  .

02Janar18. Mengjesi ne hotel . Dite e lire per shetitje ne qytet . Ora 13.00 transferta per ne aeroport. Ora 16.10 kthimi per ne Tirane.

 

Ne cmim perfshihen :
-udhetimi me avion , linje direkte
-3nete akomodim ne hotel 4*
-Mengjesi
-guida turistike me shoqerues
-transfertat aeroport -hotel-aeroport
-Siguracioni i shendetit ne udhetim

 

Nuk perfshihet ne cmim :

-Darka e Vitit te Ri

*Agjensia merr persiper te respektoje gjate realizimit te programit VENDIM Nr.65, datë 21.1.2009  PËR KONTRATAT E PAKETAVE TË UDHËTIMIT